Sme malá, rodinná chovateľská stanica založená 10.07.2017. Venujeme sa chovu pracovných psov plemena Nemecký ovčiak. Prečo práve nemecký ovčiak? Už od mala som bola vedená k výcviku psov, avšak moja túžba po nemeckom ovčiakovi vznikla vďaka krásnej čiernej sučke Tine, s ktorou som sa vždy delila o šunku.

V roku 2007 sa splnil môj sen a kúpili sme môjho prvého psíka plemena Jack Russell Teriér vo farbe bicolor, môj prvý psík bol bez PP (bez preukazu o pôvode) a dostal meno DASTY. Dasty mi ukázal, že nie všetko ide ako som si myslela. V nedožitých 23 mesiacov (2009) nás navždy opustil na otravu.

V roku 2010 som sa začala venovať farbiarom, do rúk mi bola zverená sučka Bora Božia Stupaj z dôvodu pracovnej indispozície majiteľa. V roku 2011 k nám do svorky pribudol nový člen, v tej dobe málopočetného farbiara - Bony od Ždiarskej Vidly, ktorý mi už od príchodu dal jasne najavo, že to nebude tak ako chcem ja. 

 

 

V decembri 2014 som si išla pre svoj splnený sen - nemeckého ovčiaka - Ilias Karsang zo slovenskej chovateľskej stanice KARSANG. Hovorí sa tomu, šťastie začiatočníka a mať šteňa po Vriscovi Nioxovi bola pre mňa veľká pocta. Ilias obdržal prezývku JAGO a ja som aspoň na chvíľu pocítila úžasné vlastnosti nemeckého ovčiaka. Jeho nadšenie a chuť pracovať, kontakt s človekom. Z vážnych rodinných dôvodov sa musel vrátil do chovateľskej stanice, odkiaľ bol predaný do USA. 

Spoznala som za tú dobu mnoho psov, mnoho ma naučila svorka Československých vlčiakov z CHS. Miracle Mia (chov.: Miriama Pavlíková). Avšak osud nám zamiešal karty a 31.03.2018 po vyše 200km cesty vlakom doma zakotvil ---> nemecký ovčiak, sučka vo sfarbení čierna so znakmi - Caedes Bona Furia Infernalis. Bonin potenciál je v športe a preto sme sa rozhodli venovať sa športovej kynológií. 

28.5.2023 po dlhých 10 rokoch som si domov doniesla svojho vysnívaného ovčiaka z chovu "Buranos Lobos". Čierneho, výrazného psa, s veľkým golierom a prenikavými očami - doma zakotvil Yagar von Buranos Lobos alias JAGO. Jago je pes, ktorý výrazne dáva najavo, že sa jedná o silne dominantného samca, pohraničiarskej genetiky. 

 

 

Moje psy sú pre mňa hlavne priatelia a členovia rodiny a tak pristupujem nielen k nim ale aj k chovu.

Nejde mi o odchov najpočetnejších vrhov, najviac vrhov za život sučiek ale o kvalitné šteňatá s dôrazom na ich zdravie, povahové vlastnosti, pracovné a športové predpoklady. Našim odchovom sa snažím vyberať správne rodiny, ktoré s nimi budú podnikať aktívny život a s ktorými budeme v neustálom kontakte a v priateľskom vzťahu. Hľadáme rodiny kde viem, že im nebude nič chýbať a na rodné hniezdo si už v prekype lásky ani nespomenú.

- našim cieľom je chov pracovne i športovo upotrebiteľných psov, stredne vysokých s veľkým temperamentom a záujmom o aport.